You are currently viewing Wakacje z Bogiem.

Wakacje z Bogiem.

Nadszedł czas wakacji…

Dla większości czas urlopów, wyjazdów oraz odpoczynku. Wraz z nadejściem wakacji wiele osób robi sobie wolne praktycznie od wszystkiego, często nawet od Boga. Czy tak powinien postępować prawdziwy katolik? Oczywiście, że nie!

Wakacje, to owszem czas odpoczynku, ale wyłącznie od szkoły, odrabiania lekcji czy w przypadku osób dorosłych przerwy w pracy. W tym okresie nie należy zapominać o tym co jest w życiu najważniejsze, a więc o Mszy św. która w naszym Kosciele będzie sprawowana o 11:00, osobistej modlitwie.

Niestety rzeczywistość wydaję się być już zdecydowanie inna. Praktycznie w całej Polsce w okresie tych dwóch wakacyjnych miesięcy tj. lipiec-sierpień, można zauważyć zmniejszoną ilość wiernych uczestniczących w niedzielnej Eucharystii. Pytanie tylko dlaczego w okresie tych dwóch miesięcy ludzie zamiast wziąć udział w niedzielnej mszy świętej i oddać pokłon Bogu, wolą spędzić ten czas z rodziną lub przyjaciółmi nad morzem bądź w górach. W tej smutnej rzeczywistości jest także garstka szczęścia w postaci dobrych i miłujących Boga ludzi. Właśnie ta mniejszość katolików decyduje poświęcić się ten czas na bliższe spotkanie z Bogiem. W okresie wakacji jadąc polskimi drogami można spotkać grupki uczestników, którzy podróżują w pielgrzymce pieszej na Jasną Górę do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Oczywiście to niejedyna okazja do oddania pokłonu Bogu. W wielu parafiach w Polsce, organizuje się również pielgrzymki autokarem, a także dla zafascynowanych jazdą rowerem i lubiących pokonywanie dużej ilości kilometrów pielgrzymki rowerowe. Warto więc pamiętać, że wakacje spędzone bez Boga, to czas zmarnowany. Wyłącznie życie i czas wakacyjny spędzony według woli samego Boga, daje nam spokój i szczęście, a także wartość płynącą miłością do drugiego człowieka.