OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Msze św. dzisiaj:   *  Faragodz. 7.00, 8.30,10.00, 12.00 i 15.00,

* w kościele św. Barbary – godz. 8.30, 11.00 i 15.00,

* w Lipach o 16.30.

Po zmianie przepisów dotyczących liczby Wiernych w kościołach, informujemy, że od Niedzieli, 17 maja, we Farze może przebywać 45 osób, w kościele św. Barbary – 11 osób i w kościele w Lipach 38 osób. Osoby udające się do Lip samochodami prosimy o pozostawienie pojazdów na parkingach. W przypadku osób starszych i niepełnosprawnych można podjechać od strony rzeki.

2. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe w naszym  Sanktuarium:

w tygodniu we Farze po wieczornej Mszy św.,

w Niedziele maja w Lipach o godz. 16.15 przed Mszą św. o godz. 16.30.

3. Z okazji 100 ROCZNICY URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II w naszej Diecezji Toruńskiej Uroczyste obchody rozpoczną  się 18 maja o godz. 12:00 Mszą św. w toruńskiej Katedrze śś. Janów, pod przewodnictwem           JE Księdza Biskupa Wiesława Śmigla.  Ponieważ św. Jan Paweł II, jest patronem województwa kujawsko-pomorskiego, wydarzenia te będą transmitowane także w TVP Bydgoszcz  oraz w Internecie. Z kolei w naszej Parafii w  dniu 18 maja, poniedziałek o godz. 19.00 –  w kościele Farnym odbędzie się Wieczór Uwielbienia przygotowany przez Młodzież. Ze względu na ograniczoną liczbę Wiernych, wydarzenie to  będzie transmitowane w Internecie na naszym parafialnym Facebooku Parafii św. Anny. Z okazji 100 Rocznicy Urodzin Papieża, zachęcamy do udekorowania flagami papieskimi, zdjęciami i kwiatami naszych domów, okien, ogrodów, ulic i osiedli. Pozwoli nam to poczuć szczególną atmosferę, która towarzyszyła przyjazdom Jana Pawła II do Ojczyzny.

4. Modlitwy o urodzaje odprawimy w łączności z poranną Eucharystią o godz. 8.30 w poniedziałek, wtorek i środę.

5. Kierując się dobrem Wiernych, przyjmujemy zapisy na Msze św. w Niedziele. Pomaga to uniknąć łamania przepisów dotyczących nadmiernego gromadzenia się Wiernych i przekierowania na te godziny, na które zapisało się mniej osób.

6. Zapraszamy na katechezy Drogi Neokatechumenalnej, które zostały przerwane z powodu pandemii coronavirusa. Katechezy będą kontynuowane od dnia 25 maja 2020 w poniedziałki i czwartki po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.45 w naszym kościele Farnym.

7. W naszej Diecezji Toruńskiej dnia  30 maja br., sobota, 8 diakonów otrzyma święcenia Prezbiteratu, a 6 czerwca (sobota), 4 akolitów – w tym pochodzący z naszej parafii kleryk Mateusz – święcenia Diakonatu. Wszystkich Kandydatów do święceń otoczmy naszą modlitwą.

8. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

poniedziałek (18.05) – św. Jana I – papieża i męczennika – święto,

9. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Wandę Petrykowską, Barbarę Kuleszo. Dobry Jezu…