XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

19 listopada 2017

• Komunikat w sprawie kanonicznego objęcia diecezji przez bpa Wiesława Śmigla.

Bp Wiesław Śmigiel - Inges do Katedry Toruńskiej

• Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu, które kształci przyszłych kapłanów.

• Na prośbę papieża Franciszka dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Niedzielę Ubogich.

• Przeżywamy dziś w Polsce  Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą i pomocą materialną wspieramy Kościół w Syrii. Z tej racji dziś przed kościołami zbiórka do puszek.

• Dziś o godz. 17.00  w kaplicy szpitalnej i Sióstr Miłosierdzia w Lubawie zostanie odprawiona Msza św. z homilią i adoracją relikwii św. Jana Pawła II dla rodzin.

• Dziś  na Mszy św. o godz. 12.00 dokonamy poświęcenia książeczek dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

• Młodzież klas I Szkół Ponadgimnazjalnych zapraszamy dziś na Mszę św. o godz. 15.00. Po Eucharystii spotkanie formacyjne. Młodzież klas II i III zapraszamy  niedzielę 26 XI.

• Burmistrz Miasta Lubawa zaprasza wszystkich seniorów na Dzień Seniora, który odbędzie się w piątek 24 XI w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie w godz. 17.00 – 21.00. W programie zabawa taneczna i słodki poczęstunek. Wydarzenie to będzie inaugurowało Lubawską Kartę Seniora.

• W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem połączoną z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.00.

• W związku ze zbliżającym się czasem kolęd prosimy, aby rodziny i osoby, które od czasu ostatniej kolędy zmieniły adres zamieszkania zgłosiły ten fakt w biurze parafialnym, dzięki czemu czas kolędy będzie można przeznaczyć na rozmowę.

• Zachęcamy do zakupu świątecznych świec Caritas – koszty uzyskane ze sprzedaży są przeznaczone na wsparcie wszystkich potrzebujących. Świece można nabyć
    w sklepie ARKA: małe – 6 zł, duże – 12 zł.

• Od poniedziałku 4 XII w Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Toruniu rozpocznie się cykl spotkań dla dorosłych przed chrztem i bierzmowaniem. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.

• W kalendarzu liturgicznym wspominamy w najbliższym tygodniu:

– 20 XI (poniedziałek) – św. Rafała Kalinowskiego

– 21 XI (wtorek) – Ofiarowanie NMP

– 22 XI (środa) – św. Cecylię

– 24 (piątek) – św. Andrzeja Dung – Lac i Towarzyszy

• W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: + Alojzego Kołeckiego, Marię Ochocką, Adama Dudek, Dobry Jezu…