XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
11 listopada 2018

• Trwamy dziś w dziękczynieniu Panu Bogu za dar 100 lat Niepodległej Ojczyzny. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 10.00.

• Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na pokrycie kosztów związanych z aktualnie wykonywanymi remontami obiektów drewnianych i wymianą dachu na plebanii.

• W środę 14 XI na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Po Eucharystii katecheza formacyjna. Spotkanie tylko dla rodziców, bez udziału dzieci.

• Za tydzień w niedzielę 18 XI będziemy gościli w naszej wspólnocie parafialnej Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z Iławy, którzy będą głosili nam Słowo Boże i rozprowadzali kalendarze misyjne na rok 2019. Ofiary zebrane przy tej okazji są przeznaczone na działalność misyjną prowadzoną przez Oblatów na różnych kontynentach świata.

• Na prośbę papieża Franciszka przyszłą niedzielę będziemy przeżywali  Kościele jako Niedzielę Ubogich.

• W przyszłą niedzielę będziemy także przeżywali w Polsce Dzień Solidarności
    z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą i pomocą materialną wspieramy Kościół w Syrii. Z tej racji przed kościołami odbędzie się zbiórka do puszek.

• Młodzież klas I Szkół Ponadgimnazjalnych zapraszamy w niedzielę 18 XI na Mszę św. o godz. 15.00. Po Eucharystii spotkanie formacyjne. Młodzież klas II i III zapraszamy  niedzielę 25 XI.

• W związku ze zbliżającym się czasem kolęd prosimy, aby rodziny i osoby, które od czasu ostatniej kolędy zmieniły adres zamieszkania zgłosiły ten fakt w biurze parafialnym, dzięki czemu czas kolędy będzie można przeznaczyć na rozmowę.

• Młodzieżowa Rada Miasta Lubawa zaprasza wszystkich mieszkańców miasta dziś
    (11 XI) na rynek na godz. 11.30 do wspólnego śpiewania Hymnu Polski z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Jest to akcja ogólnopolska pt. „Niepodległa – do Hymnu”. Akcja rozpocznie się wystrzałem z broni Bractwa Rycerskiego, a każdy uczestnik otrzyma niespodziankę upamiętniającą ten dzień.

• W kalendarzu liturgicznym wspominamy w najbliższym tygodniu:

– 12 XI (poniedziałek) – św. Jozafata

– 13 XI (wtorek) – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna

– 17 XI (sobota) – św. Elżbietę Węgierską

• W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: + Gertrudę Licznerską, Stefana Śliwińskiego, Serafinę Krajzewicz, Roberta Dębowskiego. Dobry Jezu…