XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

11 sierpnia 2019 r.

• Dziś druga niedziela miesiąca – kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na pokrycie kosztów związanych z aktualnie wykonywanymi remontami w naszej parafii.

• Jutro nasi pielgrzymi wejdą na Jasną Górę, by oddać pokłon Królowej Polski, polecamy ich modlitewnej pamięci wszystkich wiernych na czas bezpiecznego powrotu do domu. Zapraszamy do udziału w Apelu Jasnogórskim w intencji pielgrzymów w Kaplicy Sióstr Miłosierdzia o godz. 21.00.
  • Zapraszamy we wtorek 13 VIII na godz. 19.30 na nabożeństwo fatimskie do Lip. Po Mszy św. procesja różańcowa wokół kościoła, dlatego prosimy o zabranie świec. Autokar będzie podstawiony na przystanku o godz. 18.45.

• W czwartek 15 VIII przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwaną w tradycji ludowej świętem Matki Bożej Zielnej. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00 – w Lipach. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 15.00 i 18.00. Przypominamy, że obowiązkiem każdego katolika jest w tym dniu udział w Eucharystii. Na każdej Mszy św. w tym dniu dokonamy obrzędu błogosławieństwa kłosów, zbóż, ziół i kwiatów, a także owoców i warzyw przyniesionych do kościoła. Starajmy się zachować ten piękny zwyczaj, wyrażający wdzięczność człowieka za dary ziemi oraz prośbę skierowaną do Boga, aby raczył pobłogosławić naszej pracy i zachować nas
    od głodu.

• Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

• W kalendarzu liturgicznym wspominamy w najbliższym tygodniu:

14 VIII (środa) – św. Maksymiliana Marię Kolbego

15 VIII (czwartek) – Wniebowzięcie NMP

17 VIII (sobota) – św. Jacka

• Wszystkim odpoczywającym na wakacjach, przebywającym na terenie Parafii oraz odwiedzającym nasze Sanktuarium, życzymy miłego odpoczynku oraz by nasza Lipska Pani była dla Was hojna w rozdawanych łaskach.

• Zmarła + Stanisława Weiss, zam. Lubawa ul. Jana Pawła II. Pogrzeb we wtorek 13 VIII o godz. 11.00. Msza św. w kościele św. Barbary, złożenie ciała na cm. parafialnym. Dobry Jezu…