XXIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

20  października 2019

1. Spotkanie Kręgu Biblijnego  w poniedziałek 21 X o godz. 19.00 w plebanii.

2.Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe

·       dla dorosłych – od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.

·       dla dzieci z rodzicami i młodzieży – w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30.

·       całą Wspólnotę parafialną w Niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

3. Klub Honorowych Dawców Krwi  Szwed, Ochotnicza Straż Pożarna i Urząd Miasta organizują zbiórkę krwi, która odbędzie się 24 X – czwartek – na świetlicy OSP Lubawa przy ul. Strażackiej 1  w godzinach:  8.00 – 11.00.

4. Zbliżający się Dzień Zaduszny przypomina o modlitwie za Zmarłych.  Wypominki jednorazowe i roczne za Zmarłych można zgłaszać od dzisiaj w pomieszczeniu obok pogotowia do godz.12.30. Wejście od ul. Św. Barbary na podwórzu przy klasztorze.

5. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych pół godziny przed poranną i wieczorną Eucharystią. Możliwość spowiedzi także w czwartek 31 X w kościele św. Jana  od godz. 15.00 do 17.00. Z tej racji w przyszły czwartek nie będzie liturgii pokutnej w kościele św. Barbary. Spowiedź ta jest już spowiedzią pierwszoczwartkową i pierwszopiątkową.

6. W niedzielę 27 X odbędzie się I Lubawski Marsz Wszystkich Świętych, organizowany przez par. św. Jana. Trasa marszu będzie wiodła od kościoła św. Jana do szpitala Sióstr Miłosierdzia w Lubawie.  Początek o godz. 12.45, zakończenie ok. godz. 14.00.  W procesji będziemy nieśli relikwie czczone w parafiach naszego dekanatu. Zachęcamy szczególnie dzieci do przebrania się za swojego ulubionego świętego.

7. Warto przypomnieć, że w przyszłym tygodniu czeka nas zmiana czasu. Nocą z soboty na niedzielę –  a więc z 26 na 27 października – cofniemy wskazówki z godziny 3 na 2, czyli pośpimy dłużej.

8. W kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać:

* 22 X (wtorek) – wspomnienie św. Jana Pawła II

9.  W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. +  Łucję Śliżewska, Stefana Rykaczewskiego, Annę Stanisławę Dembek. Dobry Jezu …