IV NIEDZIELA WIELKANOCY
12 maja 2019

• Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Niedzielę Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Naszą modlitwą otoczmy zwłaszcza seminarzystę pochodzących z naszej parafii.

• Dziś druga niedziela miesiąca – kolekta przeznaczona jest na pokrycie kosztów związanych z aktualnie trwającymi remontami obiektów drewnianych.

• Zapraszamy jutro na godz. 19.30 na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie do Sanktuarium w Lipach. Po Eucharystii będzie miała miejsce procesja różańcowa wokół kościoła. Prosimy o zabranie na to nabożeństwo świec. Autokar będzie podstawiony na przystanku o godz. 18.45.

• Dziś i w przyszłą niedzielę w salce parafialnej po wszystkich Mszach św. przedpołudniowych będziemy przyjmowali ofiary za ławki.

• Biskup Wiesław Śmigiel udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania w czwartek 30 V o godz. 17.00. Przyjęte na ten dzień intencje na godz. 18.00 zostaną odprawione w tym dniu o godz. 17.00.

• Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych zaprasza na spotkanie autorskie z Eweliną Woźniak, autorką powieści obyczajowej „DZIEŃ OJCA”, które odbędzie się 17 V (piątek) o godz. 18.00 w auli Zespołu Szkół w Lubawie.

• W sobotę 7 VI o godz. 16.00 na stadionie OSIR Lubawa odbędzie się IV Trening Charytatywny z Lubawa Kocha Biegać. Celem treningu jest zebranie funduszy na leczenie małej Ani Graduszewskiej, która urodziła się z hipoplazją nerwu wzrokowego, nie widzi otaczającego świata. Jej marzeniem jest zobaczyć swoich rodziców. Na trening zaproszeni są miłośnicy biegania, rowerzyści, wielbiciele nordic walking. Dla dzieci przewidziano wiele atrakcji, loterię fantową oraz ognisko i ciepły posiłek po biegu.  Start biegu z OSIRU w kierunku Fijewa, wpisowe 10 zł lub więcej, zależy od dobroci serca.

• Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym Sanktuarium:

* w tygodniu we Farze po wieczornej Mszy św.

* we wszystkie niedziele maja w Lipach o godz. 16.30.

Na nabożeństwo majowe w Lipach prosimy by wchodzić bocznym wejściem od strony ołtarza polowego ze względu na rozstawione przy wejściu głównym rusztowania.

• W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– 14 V (wtorek) – św. Macieja

– 16 V (czwartek) – św. Andrzeja Boboli

• W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: + Bogumiłę Kowalczyk, Ewę Markuszewską, Irenę Foss. Dobry Jezu…