XV  NIEDZIELA ZWYKŁA

15  lipca 2018 r.

1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone podczas dzisiejszej kolekty, która przeznaczona jest na pokrycie kosztów remontów obiektów drewnianych naszej parafii.

2. Przeżywamy dzisiaj kolejną rocznicę zwycięskiej bitwy pod Grunwaldem, podczas której śpiewano pieśń: „Bogurodzica Dziewica, Bogiem sławiena Maryja”.  15 lipca 1410 r. rycerstwo dowodzone przez króla Władysława Jagiełłę pokonało potęgę Zakonu Krzyżackiego.

3. W poniedziałek, 16 lipca będziemy przeżywać wspomnienie NMP z Góry Karmel czyli Matki Bożej Szkaplerznej. W tym dniu następuje przyjęcie szkaplerza. Szkaplerz to dwa kawałki brązowego materiału połączone tasiemkami. Nosi się go tak, aby jeden wizerunek spoczywał na piersiach, a drugi na plecach. Na jednym jest wizerunek Pana Jezusa, a na drugim Matki Bożej Szkaplerznej. Szkaplerz nosił przez cale życie Karol Wojtyła – św. Jan Paweł II. Szkaplerz gwarantuje szczególną opiekę Najświętszej Maryi Panny w trudnych sytuacjach doczesnego życia. Maryja obiecała także szczęśliwą śmierć i zachowanie od wiecznego potępienia noszącym godnie szkaplerz.

4. Diecezjalne Dni Młodzieży odbędą się w Hartowcu w dniach 19-22 lipca pod hasłem „Zwycięzcy dam (…) biały kamyk, a na kamyku wypisane imię nowe” Ap 2, 17. Zachęcamy Młodzież do wzięcia udziału w tym pięknym spotkaniu,  podczas którego młodzi ludzie dzielą się swoją wiarą  w Jezusa Chrystusa. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Diecezji Toruńskiej.

5. Pragniemy przypomnieć, że 1 sierpnia wyruszy Piesza Pielgrzymka  Ziemi Lubawskiej na Jasną Górę. Zgłoszenia na pielgrzymkę w parafii św. Jana, w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

6. Wójt Gminy Lubawa informuje, że  tegoroczne Dożynki Gminne odbędą się  w niedzielę 16 IX w Rożentalu. W ramach święta plonów odbędzie się konkurs na najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy, który należy wykonać z materiałów naturalnych m.in. kłosów zbóż.

7. W przyszłą niedzielę 22 lipca przeprowadzimy zbiórkę do puszek na budowę Centrum Opatrzności w Warszawie.

8. Wszystkim korzystającym z urlopów życzymy błogosławionego wypoczynku. Niech udział w nabożeństwach i Mszach św. w kościołach w Polsce i na świecie wzbogaci naszą wiarę.