Ogłoszenia Duszpasterskie

 

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

IV  NIEDZIELA  W CIĄGU  ROKU

2 lutego 2020 – OFIARAROWANIE PAŃSKIE

 

1. Zakończyliśmy w naszej Parafii okres kolęd – odwiedzin duszpasterskich. Z całego serca pragniemy podziękować za serdeczne przyjęcie w Waszych domach. Dziękujemy za Waszą cierpliwość, gościnność, za dyspozycyjność w podwożeniu księży i ofiary kolędowe. Dziękujemy też za wszelkie sugestie i wskazówki, które pomogą usprawnić funkcjonowanie naszej parafii.  

 

 

 

2. Ostatnie w tym roku Nabożeństwo przy żłóbku dzisiaj o godz. 11.40. Zapraszamy wszystkie Dzieci wraz z Rodzicami

 

 

 

3. Dzisiejsze Święto Ofiarowania Pańskiego w tradycji polskiej nazywane jest Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. 2 lutego, w katedrze toruńskiej, siostry zakonne i zakonnicy dokonują odnowienia ślubów zakonnych. Z tej racji kolekta w naszej diecezji toruńskiej przeznaczona jest na potrzeby Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek w Łasinie. Niech będzie to dar naszej wdzięczności dla Sióstr, które nieustannie trwają na modlitwie. Za tydzień natomiast druga niedziela miesiąca i kolekta remontowo-inwestycyjna.  

 

 

 

4. Poświęcenia gromnic dla Dzieci Pierwszokomunijnych dokonamy dzisiaj, na Mszy św. o godz. 12.00. Odbiór szatek pierwszokomunijnych w poniedziałek, 3 lutego, w salce parafialnej od godz. 18.30 do 19.15.

 

 

 

5. W naszej parafii głoszone będą katechezy Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej. Katechezy głoszone będą dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i w czwartki, po Mszy św. o godz. 18.45. Pierwsza katecheza  w poniedziałek,             10 lutego. Celem katechez jest bliższe poznanie Osoby Jezusa Chrystusa. Zapraszamy Młodzież, a także całe Rodziny.  

 

 

 

6. Nasza Parafia pragnie włączyć się  w akcję „Pomoc dla Julki”, w zorganizowaniu funduszy leczenie. Z tej okazji przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek. Także dzisiaj na sali widowiskowej OSIR w Lubawie zostanie zorganizowany Festyn z różnymi atrakcjami w godzinach od 13.00 do 19.00. Zebrane ofiary także zostaną przekazane na leczenie Julki. Niech nasza szczodra pomoc będzie okazją do czynienia Chrześcijańskiego Miłosierdzia.  

 

 

 

7. Dyrektor oraz Społeczność Zespołu Szkół w Lubawie zaprasza mieszkańców Lubawy na uroczystą Akademię z okazji 100 – lecia Powrotu Lubawy do Macierzy, która odbędzie się 6 lutego (czwartek) o godz. 18.00 w Auli Zespołu Szkół   w Lubawie, ul. Gdańska 25.

 

 

 

10. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

 

Ø 3 II (poniedziałek) – św. Błażeja, bpa i męczennika

 

Ø 5 II (środa) – św. Agatę,  dziewicę i męczennicę

 

 

 

11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy:        śp. Romana Krauze. Dobry Jezu…