Ogłoszenia Duszpasterskie

1.      W związku z nowymi ograniczeniami epidemicznymi oraz wskazaniami Konferencji Episkopatu Polski od wczoraj w kościele na liturgiach może przebywać nowa, mniejsza ilość wiernych. Dlatego kościele zajmujemy tylko miejsca wyznaczone, zachowując limit osób oraz dystans społeczny z tego powodu prosimy siadać tylko w miejscach, które są oznaczone naklejkami na ławkach, przy dorosłym ewentualnie może siedzieć dziecko. Przypominamy równocześnie o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką. Jeżeli w kościele nie znajdziemy wolnego miejsca, prosimy o uczestnictwo przed świątynią. W związku  z ograniczoną liczbą wiernych w czasie liturgii, prosimy, w miarę waszych możliwości, o składanie ofiar na numer konta parafialnego w Banku Spółdzielczym.

2.   W Wielki Czwartek Mszą świętą Wieczerz Pańskiej rozpoczniemy obchody Świętego Triduum Paschalnego. Trzy dni obejmujące najważniejsze obchody liturgiczne tworzą jedno, wielkie święto, którego szczytem jest Noc Zmartwychwstania. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa, zachowując limity wiernych. Kolekta z Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej przeznaczona będzie na potrzeby biednych naszej parafii, z Wielkiego Piątku na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Początek Liturgii w Wielki Czwartek o godz. 18.00, w Wielki Piątek o godz. 17.00. a w Wigilię Paschalną o godz. 21.00. Przypominamy, aby w Wigilię Paschalną przynieść świece.

3.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy psalmami:

·        w Wielki Piątek:

–  8.00 – Jutrznia

–  12.00 – Modlitwa w ciągu dnia

–  15.00 – Godzina Czytań

·        w Wielką Sobotę:

–  8.00 – Jutrznia

–  12.00 – Modlitwa w ciągu dnia

–  15.00 – Godzina Czytań

–   17.00 – Nieszpory

4.      W Wielki Piątek obowiązuje święty post paschalny. Należy zachować post ścisły tzn. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz ograniczyć posiłki do trzech, w tym jednego do syta. Tego dnia Kościół nie udziela dyspensy. Zaleca się, aby wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych zachować również w Wielką Sobotę.

5.      W tym roku nie organizujemy poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Zgodnie ze wskazaniami Stolicy Apostolskiej błogosławieństwa pokarmów może dokonać w domu ojciec, matka lub ktoś z członków rodziny przed poranny posiłkiem w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Tekst poświęcenia pokarmów można znaleźć na naszej stronie parafialnej, osoby, które nie mają dostępu do Internetu taki tekst mogą otrzymać w zakrystii.

6.   Rezurekcja, która dopełnia niejako Wigilię Paschalną w tym roku o godz. 6.00 i 7.00 w Farze. Na godz. 15.00 zapraszamy na Uroczyste Nieszpory połączone ze Mszą św. na zakończenie Triduum Paschalnego. Pozostały Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego.

7.    Wszystkiego uroczystości Triduum Paschalnego będą transmitowane w telewizji kablowej na kanale 405 oraz na Facebooku naszej parafii.

8.   Do skarbony pod chórem można składać ofiary przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.