II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
17 marca 2019

• Przeżywamy dziś Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. Z tej racji przed kościołem zbiórka do puszek na dzieło „Ad gentes”.
  • Zapraszamy na katechezy Drogi Neokatechumenalnej, które głoszone są w naszej parafii w poniedziałki i czwartki o godz. 18.45.
  • Zapraszamy w Wielkim Poście do wspólnej modlitwy Psalmami (Jutrznia) od poniedziałku do piątku o godz. 7.40.
  • Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Szczegółowy plan rekolekcji podamy za tydzień. Rekolekcje to czas spotkania z Bogiem, czas poznawania siebie. W sposób szczególny zapraszamy na nauki rekolekcyjne rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. oraz sakramentu bierzmowania. Rekolekcje to czas poświęcony Bogu, który nigdy nie jest czasem straconym. Głoszone są w naszej parafii katechezy dla dorosłych, na które uczęszcza mało sposób, co może być spowodowane naszymi obowiązkami w pracy, dlatego czas rekolekcji jest sposobnością,
    by się zatrzymać, pomodlić i zastanowić nad własnym życiem. Wykorzystajmy dobrze ten czas, który daje nam Pan. Bóg szuka człowieka, dlatego daje nam ten święty czas, by leczyć duchowe słabości i umacnia, by być świadkiem Jezusa Chrystusa. Wykorzystajmy te dni, aby pogłębić naszą wieź z Jezusem.
  • W czasie rekolekcji nie będzie od poniedziałku do środy Mszy św. o godz. 8.30. Rekolekcje dla Zespołu Szkół będziemy przeżywali w tym samym czasie – do 27 III włącznie.
  • W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa pasyjne:

* Droga Krzyżowa

– w piątki o godz. 16.30 z udziałem dzieci i rodziców

– w piątki o godz. 17.30 dla dorosłych i młodzieży

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

– w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00

Za pobożny udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny.

• Do skarbony pod chórem można składać ofiary przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  • W najbliższym czasie planujemy wymianę dachówki na sanitariatach w Lipach. Dachówka nie była wymieniana od czasu jej położenia 26 lat temu. Ofiary składane w najbliższym czasie będą przeznaczone na ten cel. W miarę możliwości prosimy o dodatkowe wsparcie tej inwestycji.
  • Bank Spółdzielczy w Lubawie zaprasza na zebranie grupy członkowskiej w dniu 19 III na godz. 13.00. Więcej informacji na ten temat w gablocie ogłoszeń.
  • W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: + Jana Lewandowskiego, Jarosława Goszka, Tadeusza Kliniewskiego, ks. Andrzeja Szauer. Dobry Jezu…