II NIEDZIELA ZWYKŁA

20 stycznia 2019

• Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

• Zapraszamy serdecznie w dniu dzisiejszym na godz. 11.30 wszystkie dzieci wraz z rodzicami na nabożeństwo przy żłóbku.
  • Ofiary jakie składacie przy żłóbku są przeznaczone na misje święte.
  • Od poniedziałku biuro parafialne będzie czynne po porannej Eucharystii.

• W ramach duchowego przygotowania do kolędy zachęcamy do wspólnego, rodzinnego przeczytania i rozważenia fragmentu Pisma Świętego. Po odczytaniu fragmentu z Pisma Świętego, można położyć je na kolędowym stole, a także po wezwaniu modlitwy, skierować do Boga spontaniczne prośby i podziękowania.

• W miarę Waszych możliwości prosimy o dodatkowe wsparcie materialne przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z aktualnie wykonywanymi remontami obiektów drewnianych w naszej parafii. W związku z tymi remontami zobowiązani jesteśmy
    za ofiarność na ten cel.

• Plan kolęd na najbliższe dni.

• Fundacja Shalom zwróciła się do Konferencji Episkopatu Polski z prośbą o to, aby Kościół katolicki włączył się w akcję Płomień Pamięci, stanowiącą integralną część obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Jej twórcy proszą o zapalenie świecy w oknie, w niedzielę 27 stycznia br., o godz. 18:00. Inicjatywa kierowana jest do wszystkich ludzi dobrej woli, ma na celu z jednej strony uczczenie ofiar holokaustu,  Z drugiej zaś zwrócenie uwagi na postawę szacunku wobec każdego człowieka, miłości bliźniego, a także poważania należnego ludzkiemu życiu. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

• Komitet Rozbudowy Szpitala w Nowym Mieście Lubawskim informuje o możliwości przekazania 1 % podatku PIT za 2018 rok na wyposażenie Szpitala Powiatowego w NML. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.

• W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– 21 I (poniedziałek) – św. Agnieszkę

– 24 I (czwartek)– św. Franciszka Salezego

– 25 I (piątek) – Nawrócenie św. Pawła

– 26 I (sobota) – św. Tymoteusza i Tytusa

• W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: + Józefa Fafińskiego, Irenę Szydłowską, Alojzego Pelc, Andrzeja Nowakowskiego, Halinę Kreńską. Dobry Jezu…

Kolędy 2019

26 stycznia – sobota

• Borek, Olsztyńska, Toruńska – od godz. 10.00
  • Składowa – w kierunku ul. Dworcowej do nr 8 A – od godz. 10.00
  • Przemysłowa – 1. cz. od p. Licznerskich do p. Pankowskich, Narzędziowa, Budowlana – od godz. 14.00

27 stycznia – niedziela – od godz. 16.00