Ogłoszenia Duszpasterskie

 

IV NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

 

LAETARE – NIEDZIELA RADOŚCI – 22 marca 2020

 

 

 

„Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie”. (Mt 6,6)

 

1. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną oraz rozporządzeniem rządowym o zakazie zgromadzeń powyżej 50 osób, powołując się na dyspensę Biskupa Toruńskiego od Niedzielnych i Świątecznych Mszy św. bardzo prosimy, aby na Msze św.  przychodziły głównie osoby, które mają zamówione Intencje Mszy św. Osoby starsze, schorowane, o słabszej odporności niech pozostają w domu w duchowej łączności poprzez Msze św. w Radio i w Telewizji. Niech przyjmują Komunię św. w sposób duchowy.

 

Myśląc o nadchodzących Świętach Wielkanocnych i o zakazie zgromadzeń powyżej 50 osób, utworzymy listę dla osób, które będą chciały przyjść do kościoła w czasie Świąt. Aby wypróbować tę formę zapisów, proponujemy zatem, aby zapisywać się już na konkretne godziny Mszy św. na Niedzielę Palmową w zakrystii i biurze parafialnym.

 

         Informujemy o wprowadzeniu dodatkowych Mszy św. w Niedzielę, 22 marca we Farze i w kościele św. Barbary.

 

  * Faragodz. 7.00, 8.30,10.00, 12.00 i 15.00

 

  *  w kościele św. Barbary – godz. 8.30,10.00, 11.00, i 15.00.

 

 

2. Komunię św. przyjmujemy na rękę  z najwyższą czcią i szacunkiem. Zajmując miejsca  w kościele, należy zachować stosowne odległości w ławkach. Znak Pokoju przekazujemy przez skinięcie głową, a nie przez podanie ręki.

 

3. Zostają odwołane w kościele nabożeństwa: Gorzkie Żale i Drogi Krzyżowe, modlitwa Psalmami (Jutrznia) oraz katechezy neokatechumenalne. Zachęcamy, aby odmawiać je wspólnie z Rodziną  w domu.

 

4. Gorąco zachęcamy wszystkich Parafian do codziennej duchowej łączności podczas Modlitwy Różańcowej w domach  o godz. 20.30. 

 

5. Odwołane zostają Rekolekcje Wielkopostne oraz Zbiorowe Liturgie Pokutne, czyli zbiorowe spowiedzi. Informujemy, że do Spowiedzi Wielkanocnej (z kartkami) można przystępować indywidualnie przez cały tydzień pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą św. we Farze.

 

6. Do chorych z posługą Sakramentalną udajemy się w nagłych wypadkach i na wyłączną prośbę.

 

7. Dzięki życzliwości Telewizji Polskiej, TVP3 będzie nadawać „Rekolekcje                               z dominikaninem Jackiem Salijem”. Nauki będą emitowane o godz. 20.40 w dniach         25, 26 i 27 marca (środa, czwartek, piątek), zaraz po transmisji Mszy Świętej z Jasnej Góry. W tych dniach rekolekcji telewizyjnych, Różaniec będziemy odmawiać                          o godz. 20.00.

 

8. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w minionym tygodniu śp. Marię Bach. Dobry Jezu…