Msza św. w intencji siostry Antoniny Schneider

Dziś w kościele św Barbary odbyła się koncelebrowana msza św. w intencji siostry Antoniny Schneider , która przez 44 lat życia w Lubawie ( od 1930 -1974) pełniła funkcję administratorki rozległych wówczas dóbr Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Dnia 21 września 1930 roku została przeniesiona do Szpitala św. Jerzego w Lubawie, gdzie w 1933 roku decyzją Przełożonych obejmuje stanowisko administratorki w rozległej posesji Sióstr, obejmującej Szpital, Sierociniec, Przytułek dla Starców, Przedszkole i majątki: Kupnerówka i Grabowo (łącznie przeszło 300 ha) oraz kościół św. Barbary w Lubawie. Wyznaczono jej bardzo trudne zadanie – ratowanie chylącej się ku upadkowi Fundacji Kupnera wspomagającej Sierociniec. Zarówno budynki, jak i majątki wchodzące w skład Fundacji zastała w opłakanym stanie. Na dodatek hipotekę całości obciążał wielki dług. Msza św. poprzedziła odsłonięcie postumentu upamiętniającego siostrę , która wniosła wiele dobrego w życie lubawian a także uratowała wielu od śmierci poprzez swoją konspiracyjną działalność w czasie wojny.