NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY
30 grudnia 2018

• Obchodzimy dziś Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – jest to dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz dzień odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Pragniemy wszystkim przypomnieć przez to wydarzenie o pięknie miłości, którą zostaliśmy obdarowani przez Boga. Dlatego prosimy, aby małżonkowie byli blisko siebie podczas Mszy św., dobrze by było, gdyby dzieci (czy małe czy duże) były także blisko Rodziców.

• Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

• Zapraszamy dziś wszystkie dzieci na nabożeństwo przy żłóbku o godz. 11.30.

• Ofiary składane przy żłóbku będą przeznaczone na misje święte.

• Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego 2018 – dziękujemy Panu Bogu za mijający rok. Nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne połączone z uroczystym Te Deum odprawimy w łączności ze Mszą św. o godz. 18.00.

• We wtorek przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Zapraszamy do udziału w Eucharystii:

* Msze św. we Farze o godz. 8.30, 10.00, 12.00, 15.00

* Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00

• Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy na Eucharystię we wtorek 1 I na godz. 10.00.

• W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca – nie będzie w tych dniach Liturgii Pokutnych. Zachęcamy jednak do przyjęcia Komunii świętej w tych dniach.

W przyszłą niedzielę 6 I obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.

• W Uroczystość Objawienia Pańskiego kolekta będzie przeznaczona na Misje święte.

• Parafia św. Jana  organizuje w dniu 6 I 2019 po raz trzeci Lubawski Orszak Trzech Króli. Początek o godz. 14.30 w kościele św. Jana – I scena Jasełek. Następne sceny będą kolejno w Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej, w kościele św. Anny

i ponownie w kościele św. Jana. Planowane zakończenie orszaku ok. godz. 17.00. Pomiędzy scenami przejście barwnym orszakiem wraz z Trzema Królami i wspólnym śpiewaniem kolęd. Podczas orszaku zaplanowano wiele atrakcji.

• W ramach przygotowania do kolędy zachęcamy do zachowania zwyczaju ostatnich lat i prosimy przygotować krótki fragment Pisma św., a także po wezwaniu modlitwy, skierować do Boga spontaniczne prośby i podziękowania.

• W miarę Waszych możliwości prosimy o dodatkowe wsparcie materialne przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z aktualnie wykonywanymi remontami obiektów drewnianych w naszej parafii. W związku z tymi remontami zobowiązani jesteśmy do dużego udziału własnego w poniesionych kosztach, dlatego z góry dziękujemy za ofiarność na ten cel. Plan kolęd na najbliższe dni.

• Zachęcamy do nabycia świątecznego wydania kleryckiego czasopisma „Sługa” oraz ostatnich egzemplarzy płyt seminaryjnego zespołu „Synowie”. Ofiara dobrowolna.

• Statystyka za 2018 rok:

·        Chrzty – 83

·        Bierzmowanie – 47

·        I Komunia Święta – 93

·        Małżeństwa – 44

·        Pogrzeby – 73

• W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– 1 I (wtorek) – Świętą Bożą Rodzicielkę

– 2 I (środa) – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu

– 6 I (niedziela) – Objawienie Pańskie

• W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy:

+ ks. Jacka Borkowskiego, Zenona Pankowskiego, Pelagię Pokorską, Janinę Podlińską. Dobry Jezu…

Plan  kolęd  2018/2019 r.

30 grudnia – niedziela – od godz. 16.00

• Zamkowa 2 – 12, 9, 14, 16 A
  • Zamkowa 29 – 11, Podgórna, Bankowa 9 – 1 A

2 stycznia – środa – od godz. 15.00